Voit Ana Sayfa ANA SAYFA YARDIM VOİT YETKİLİ SERVİSLER BİZE ULAŞIN Voit Fitness 0212 633 3349
Sepetim ( 0 )
Voit Fitness Voit Fitness
 
 
Spor da Kıyafetlerin Önemi

Spor, insan yaşam kalitesini geliştiren, yaşam kalitesine birçok açıdan pozitif yönde etki eden bir kavramdır. Sporun genel amacı vücuttaki kas sistemlerini çalıştırmaktır. Bu sistemlerle birlikte spordaki bazı faktörler vücudun yağ yapısı üzerinde etkilerde bulunur. Ve bütün bunların sonucundaysa birçok vücut tepkisi vardır. Örneğin kalp atışının hızlanması veya terlemek.

Vücudun terleme tepkisi çok sağlıklı bir sonuçtur. Fakat bu sağlıklı sonucu doğru en doğru biçimde sonuçlandırmak gerekir. Örneğin Pamuklu, rahat eşofmanlar, terlendiğinde terin buharlaşmasına yardım eden ama olabildiğince kuru kalan kumaşlar seçilebilir. cildin nefes aldığı kıyafetler tercih edilmelidir ne çok bol olmalı ne çok dar olmalıdır giydiğimiz kıyafetler çok yapışan kıyafetler cildin havayla temasını engelleyen kıyafetler giymekten kaçınılmalıdır aktiviteye uygun üretilmiş teknolojik kıyafetler tercih edilmelidir.

Her spor türünün kendine özgü kıyafetleri vardır. Spor yaparken yapılan spora uygun kıyafetler giyilmelidir. Çok genel bir spor yapılmıyorsa genel bir giyim tarzı seçilebilir ama spor profesyonelleştikçe uzman bir spor yapıldığı zaman giyilecek kıyafetler de ona göre olmalıdır. Ayrıca spor yaparken vücut hareketlerini kısıtlamayacak bazı önlemler alınmalıdır örneğin; çok dar kıyafetler giymemek gerekir. Spor da giyilen kıyafetler performansı etkilediği için çok önemlidir.

Kilo vermek amaçlı yapılan spor hareketlerinde de yine hareketleri kısıtlamayacak ve rahat kıyafetler seçilmelidir. Ayrıca teri dışarı atan ve vücudun nefes aldığı kıyafetler seçilebildiği gibi kilo vermek için giyilen kıyafetlerde seçilebilir. Sauna eşofmanlar kilo yakım antrenmanlarında etkilidir. fazla terleme sağlayan özellikleriyle bu kıyafetlerin giyilmesi fazla terlemeye yol açar bu da faydalıdır.

Son olarak ayakkabı ve çorap seçimleri önemlidir. Mutlaka ayak yapısı dikkate alınarak seçilmiş bir spor ayakkabı giyilmelidir. Ayrıca kaliteli bir spor ayakkabı giyilmelidir. Spora uygun bir ayakkabı giymek kısmen bacak, diz, ayak bileğinde görülebilecek yaralanmaların da önüne geçecektir.


Tüm Faydalı Bilgiler

- Yürüme ve Koşmanın Faydaları
- Sporda Eklem Rahatsızlıkları
- Koşu Bandı Kullanırken Dikkat !!
- Eliptik Bisikletlerin Artıları
- Neden Koşarız
- Masa Tenisinin Doğuşu
- Voit Türkiye
- Koşu Bandı ile Kilo Vermek
- Voit Fitness Yetkili Servisleri
- Voit ile Başarılı Vücut Birleşimi
- Kondisyon Bisikleti
- Voit Fitness.com
- Temel Spor Aletleri
- Evde Spor ve Yer-Maliyet Analizi
- Çalışan Kesim İçin Sporda Konfor
- Orta Yaş ve Yürümek


Voit Koşu Bantları
Voit Kondisyon Bisikletleri
Voit Eliptik Bisikletler
Voit Çalışma İstasyonları
Voit Kondisyon Küreği
Voit Masaj Aletleri
Voit Mekik Sehpaları
Voit Dumbell (Dambıl) Setler
Voit Pilates Ürünleri
Voit Spor Tekstil
Voit Masa Tenisi
Voit Langırt Masaları
Voit Hava Hokeyi Masaları
Voit Basket Potaları
Voit Aksesuarlar
Voit Boks Aksesuarları
Karate Aksesuarları
Aikido Aksesuarları
Judo Aksesuarları
Futbol Topları
Basketbol Topları
Voleybol Topları
Hentbol Topları
Detaylı Arama
Kargom Nerede ?
Yardım / Destek
Banka Hesap Numaraları
Bize Ulaşın
Voit Faydalı Bilgiler
  Voit Fitness Info
Voit Fitness Türkiye Online Satış ©Copyright 2011
VoitFitness.com by Seyfi Group Her Hakkı Saklıdır.